KONST / Litografier / Litografi 13272479
nr 1327 2479
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 51/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60x45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 maj 2020
kl 20:43:04
18/5 14:10:33
Philip Pearlstein
Läs mer om Philip Pearlstein